środa, 1 maja 2013

Czas na rower!


Pogoda od pewnego czasu dopisuje na tyle, że można już na stałe wpisać do swojego rozkładu zajęć przejażdżki rowerowe!  Tym którzy rower już posiadają zaleca się dopompowanie kół i miłej wycieczki,  a tym którzy roweru jeszcze nie mają podpowiem jak wybrać odpowiedni.

 


Aby było zarówno wygodnie i bezpiecznie powinnyśmy zacząć od zakupu odpowiedniego modelu. Dla tych, którzy nie zamierzają oddawać się sportom wyczynowym, bo nie o tym dziś, poleca się rowery miejskie. Dobry, kobiecy rower jest nieco mniejszy i lżejszy niż jego męski odpowiednik. Posiada również mocno obniżoną ramę ułatwiającą wsiadanie, zsiadanie i jazdę. Myśląc o naszej wygodzie, należy zwrócić uwagę na szerokie, miękkie siodełko i biegi, najlepiej trzy przerzutki, dobrane tak, by można było podróżować nie przemęczając się i nie obciążając stawów kolanowych.

Jednak ergonomiczna konstrukcja roweru nie powinna być jedyną zaletą nowoczesnego miejskiego jednośladu. Współczesny damski rower musi dobrze pasować do
stylu właścicielki, jest wiele dodatków, koszy czy bagażników oraz  drobnych ozdobnych detali, dzwonków, sakw, saszetek i lamp które pomogą nam w stworzeniu własnego indywidualnego stylu i zaspokojeniu naszych  potrzeb.  Również bardzo przydatne będą zabudowane osłony elementów ruchomych napędu - tak zwane dress guard - które chronią długie spódnice czy sukienki przed wkręceniem się w tryby i ochronią przed zabrudzeniem.
 


I pozostaje jeszcze jedna kwestia. Jazda na rowerze to samo zdrowie i wygoda przemieszczania, może więc warto się przesiąść na przykład w drodze do pracy czy szkoły? Moglibyśmy wtedy zapomnieć o cenie wciąż drożejącej benzyny czy korkach. Warto o tym pomyśleć zwłaszcza, ze w większości miast powstają nowe ścieżki rowerowe, a dla tych nie zdecydowanych jeszcze, polecam wypożyczalnie rowerów, może z perspektywy dwóch kółek łatwiej będzie Wam się zdecydować!
 
 
Mad_moiselle.