środa, 23 października 2013

MOvember! MO generation!


 
Co roku,  w listopadzie odbywa się  rewelacyjna akcja znana pod nazwą MOvember, nazwa wywodzi się od połączenia angielskich słów  wąsy i listopad, mająca na celu podniesienie świadomości mężczyzn na temat raka prostaty oraz innych schorzeń dotykających ich właśnie, w tym również depresji. Każdego kto bierze w niej udział można poznać po wąsach! Może nie w pierwszym tygodniu listopada, bo czasami piękny kawaler  zapomni się ogolić, ale już w kolejnym wiadomo, że ten uroczy zarost pod nosem nie jest kwestią przypadku!
I o to chodzi, bo właśnie wczesna diagnoza uskutecznia leczenie, a co za tym idzie zmniejsza liczbę zgonów. Brzmi bardzo poważnie, bo problem jest  poważny, ale sama akcja jest dość zabawna. Na stronie  MOVEMBER można znaleźć nawet wzory wąsów jakie panowie chcieliby mieć! Są też filmy z osobami które dzięki akcji zyskały życie,  informacje w jaki sposób można wspomagać finansowo  Movember, jak  zarejestrować się do wzięcia udziału, gdzie i kiedy odbywają się eventy oraz inne informacje, dotyczące zdrowia i całej społeczności Mo.

Tak więc drogie Panie namawiajcie swoich mężczyzn do noszenia wąsa, a Wy Panowie rejestrujcie się! Zwłaszcza, że nic Was to nie kosztuje, wręcz usprawiedliwi niechęć do golenia! Tak więc do dzieła, bo został już tylko tydzień, żeby się zarejestrować! A kto nie bierze udziału, niech się rozejrzy, na pewno już niedługo spotkacie wąsaczy na swojej drodze, pozdrówcie ich uśmiechem!


 
 
 
 
MAD_MOISELLE.