poniedziałek, 2 grudnia 2013

DIY: Bożonarodzeniowe dekoracje!


Dziś z pomocą mojego brata robiłam wieńce Bożonarodzeniowe, takie które można umieścić na drzwiach. Zabawa bardzo prosta i przyjemna, można więc zaprosić do niej również młodszych, zwłaszcza w  tym przedświątecznym czasie wspólne prace mogą być szczególne!
 
Do przygotowania wieńców jedyną rzeczą którą musiałam kupić był pistolet na klej pozostałe rzeczy, takie jak wieszak z drutu, wstążkę i szyszki  oraz orzechy miałam w domu.
 
 
 
Zaczynamy całą zabawę od rozwinięcia wieszaka i zmienienia jego kształtu na okrągły. Jeśli drut jest miękki można to zrobić za pomocą rąk owijając go np. na około garnka, bądź innego okrągłego przedmiotu, jeśli drut jest grubszy będzie trzeba użyć kombinerek.
 
 
Kolejno rozgrzewamy klej i montujemy szyszki na około wieńca, najpierw te większe, później mniejsze, uważając, żeby klej pozostawał od wewnętrznej strony, zwłaszcza kiedy jest on biały, chociaż wiem, że w sklepach można nabyć klej w kolorze srebrnym i złotym, również z brokatem, w sam raz do świątecznych ręcznie robionych dekoracji.
 
 
 
 
 
 
 
Ostatnim etapem jest umieszczenie kokardy, czerwień  i złoto na pewno się sprawdzą, jednak warto dopasować ją do innych dekoracji, które już mamy w domu.
 
 
 


 
 
 
miłej zabawy!
 pozdrawiamy Zły Wilk i Piotruś Pan!