poniedziałek, 2 grudnia 2013

Świąteczne kiermasze w Dublinie!

 
W poszukiwaniu Świątecznej atmosfery oraz unikatowych ozdób i prezentów można wybrać się na jeden z Świątecznych marketów. Co roku w kilku miejscach w Dublinie odbywają się  takie właśnie kiermasze. Pierwszy z polecanych przeze mnie odbędzie się  RDS  przy 188 Custom House Harbour IFSC. Odbędzie się tam  w dniach 4-8 grudnia National Crafts  and Design Fair. Około pięciuset artystów zajmującyh się rękodziełem z całej Irlandii, w jednym miejscu prezentować będzie swoje dzieła, bo tak trzeba nazwać wystawiane tam przedmioty, poczynając od czekolady poprzez meble aż do ubrań. Dla osób które zajmują się rękodziełem, będzie to również wspaniała okazja do spotkania najbardziej znanych irlandzkich artystów. Więcej informacji na ten temat na stronie nationalcraftsfair
 
Kolejnym godnym polecenia miejscem jest In-sprie Gallerie przy  56 Lower Gardiner Strret, będzie tam do nabycia unikatowa biżuteria, ceramika, odzież dla małych i dużych oraz wiele innych przedmiotów. Kiermasz odbywa się tam  w dniach 6,7 oraz 9 grudnia.
Również w polskich kościołach i instytucjach odbywają się Kiermasze. W  Kościele  Ojców Dominikanów przy 9-11 Upper Dorset street w niedziele 8 grudnia po wszystkich mszach będą sprzedawane świąteczne dekoracje, książki i tym podobne. Cały dochód z tego kiermaszu będzie przeznaczony na Świąteczne  prezenty dla dzieci. W kościele Św. Audeona w dniach 15 i 22 grudnia będą do nabycia ręcznie robione dekoracje oraz książki i świąteczne ciasta.
Polska Biblioteka „Biblary” mieszcząca się prz 107 Amiens Street organizuje kiermasz, koncert oraz konkursy dla najmłodszych. Ostatnim ze znanych mi miejsc jest Dom Polski, przy 21 FitzWilliam Street, który w dniu 8 grudnia organizuje Świąteczny Market z rękodziełem w godzinach 12-16.
Do zobaczenia na jednym z marketów!
 
Zły wilk!