poniedziałek, 25 lutego 2013

Domowe SPA, jak dbać o dłonie.


Dłonie zwłaszcza w okresie zimy wymagają od nas szczególnego traktowania, ale również w innych porach roku nie można o nich zapominać, są naszą wizytówką. Chciałabym Wam przedstawić w kilku krokach jak samemu wykonać manicure. Ja sama sprawdziłam te kilka kroków na sobie wielokrotnie, gdyż w związku z moja pracą w kawiarni, właściwie codziennie moje dłonie i paznokcie są narażone na uszkodzenia.
            Jednak zanim się do tego zabierzemy, musimy przygotować: zmywacz, płatki bawełniane, miseczkę z wodą, cążki, patyczki do odsuwania skórek, pilnik, lakier i bazę. Myślę, ze większość z kobiet posiada wszystkie te rzeczy, tak więc można zabierać się do pracy!
 Zaczynamy od oczyszczenia paznokci, jeśli taki jest to usuwamy stary lakier za pomocą wacika nasączonego zmywaczem. Zamiast mocno pocierać, przyciskamy wacik do paznokcia i przesuwamy  go od nasady do czubka płytki.
Po oczyszczeniu płytki wkładamy palce do miseczki z wodą, można dodać mydła, soku z cytryny albo rumianku i moczymy przez kilka minut. Pozwoli to zmiękczyć skórki. Zamiast tego można sięgnąć po specjalny preparat zmiękczający, jeśli ktoś posiada.
Następnie gdy skórki pod wpływem działania wody lub  nałożonego preparatu ulegną zmiękczeniu, delikatnie je odsuwamy przy pomocy drewnianego patyczka, jeśli jest taka konieczność nadmiar wycinamy, pamiętajmy jednak im częściej będziemy skórki wycinać, tym bardziej będą odrastać.
Kolejnym etapem jest nadawanie kształtu płytce. Paznokcie możemy skrócić za pomocą nożyczek  lub wypiłować. Pamietajmy, aby  pilnik przesuwać zawsze w jednym kierunku, dzięki temu nie spowodujemy rozdwojenia paznokcia.
Kiedy skórki są wycięte, a paznokcie osiągnęły  pożądany przez nas kształt, możemy oczyścić dłonie z opiłków i zabrać się za malowanie. W pierwszej kolejności nakładamy bazę, odżywkę. Przedłuży trwałość lakieru, a także zapobiegnie przebarwieniom płytki jeśli zdecydujemy się na ciemny lakier.
Następnie pokrywamy paznokcie lakierem. Jego rozprowadzanie zaczynamy od środka płytki, dociskając pędzelek u nasady, potem malujemy brzegi. Dzięki temu lakier będzie równomiernie nałożony.
 Po wyschnięciu lakieru, w skórki wcieramy odrobinę oliwki, zaś dłonie smarujmy nawilżającym kremem. Jeśli posiadamy bawełniane rękawiczki, polecam je założyć na 15 minut, dzięki temu krem lepiej się wchłonie.
Ja polecam krem z firmy Coloplast Sween 24, rewelacyjnie nawilża,  oraz krem maska z Palomy z serii HandSPA, obydwa oprócz tego, że są skuteczne mają również bardzo przyjemny zapach.
 
 
Nie taki diabeł straszny… kilka minut i gotowe!  A w ciągu dnia, nie zapominajmy kremować dłoni i nakładać rękawiczek, kiedy jesteśmy na zewnątrz, te dobre nawyki na pewno zaprocentują w przyszłości, nasze dłonie dłużej zachowają młodość.

 

 

Mad_moiselle.