niedziela, 13 stycznia 2013

Banana Bread!


Odkąd  pamiętam w moim domu niedziela była dniem w którym mama zawsze piekła ciasto. Bardzo lubiłam tą tradycję, zwłaszcza, że poprzedzał ja wspólny posiłek, na który ze względu na obowiązki w tygodniu nie mogliśmy sobie pozwalać. Niedziela była tym jednym dniem, w którym wszyscy w tym samym czasie mogli zasiąść do posiłku, a po nim był czas na deser w postaci ciasta!

Jestem zdania, że dobre przyzwyczajenia należy pielęgnować i stąd pomysł na mój dzisiejszy deser w postaci bananowego ciasta. Moje kuchenne umiejętności nie są wyjątkowe, więc jeśli i Wy nie jesteście mistrzami wypieków spodoba się Wam ten przepis. Jest prosty i większość z Was składniki potrzebne do jego wykonania znajdzie w domu, a to najważniejsze! Często bowiem fakt, że trzeba udać się do sklepu z powodu jednej rzeczy zniechęca nas do pieczenia.

 

Tak więc należy przygotować:

4 bardzo dojrzałe banany, najlepiej z ciemną skórką

150g brązowego cukru

1 jajko, rozbełtane                         

75g  miękkiego masła

1 opakowanie cukru waniliowego

170g mąki

szczypta soli

1 łyżeczka sody

 

Kiedy wszystko to już mamy zapraszam do przygotowania ciasta:

Rozgniatamy banany widelcem, dosypujemy cukier, jajko, masło i wanilię. Mąkę mieszamy z solą i sodą, dodajemy do bananów. Wszystko dobrze mieszamy na lejącą się masę.

Rozgrzewamy piekarnik na 180 stopni C.

Przygotowujemy podłużną formę o długości 23 cm, smarujemy masłem i posypujemy bułka tartą. Wlewamy do formy i pieczemy godzinę, nie zmieniając temperatury.Uwierzcie mi, nie będziecie mogli się doczekać tego deseru, aromat  bowiem unosi się po całym domu, od chwili jak tylko wsadzicie ciasto do piekarnika!

Smacznego!

Mad_moiselle.