środa, 30 stycznia 2013

„Śmierć za 300 tysięcy” Sylwester Latkowski, Piotr Pytlakowski


Porwanie Krzysztofa Olwenika, to sprawa, która wstrząsnęła całą Polską. Początek tej dramatycznej historii sięga dwanaście lat wstecz, a nadal jeszcze nie została ona wyjaśniona. To właśnie tą ogromna tragedię, mętne interesy, gangsterskie porachunki, medialne doniesienia i polityczne powiązania starają się rozwikłać Sylwester Latkowski i Piotr Pytlakowski w książce „ Śmierć za 300 tysięcy”.
 

 
 

Próbując odpowiedzieć jak doszło do porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika, syna płockiego przedsiębiorcy, autorzy docierają do zdumiewających wniosków i materiałów, w tym stenogramów rozmów pomiędzy porywaczami, Krzysztofem, jego rodzina i przyjaciółmi. Zadziwiające jest, iż długo historia ta nie nabrała rozgłosu, zwłaszcza, że zamieszani w nią byli zarówno policjanci jak i politycy. Starają się oni odpowiedzieć kto, w jakim celu i przeciwko komu manipuluje ta sprawą. Czy mordercy odsiadujący wyrok, a później popełniający kolejno samobójstwa są jedynymi sprawcami tego dramatu?

Cała historia ciągnie się od 2001 roku, książka była wydana w 2009 roku, osiem lat po porwaniu,  pomimo wyroków skazujących dla porywaczy i morderców Krzysztofa, nadal nie została zakończona. Widomo, że książka i śledztwo prowadzone przez dziennikarzy również nie przyniosło rozwiązania tej kwestii, pomaga ono jednak uporządkować kolejne wydarzenia i ukazuje nam fakty nie znane dotąd z mediów.
Jeśli ktoś z Was ma mocne nerwy i interesował się tą sprawa,  bardzo polecam tą książkę.

 

 

Mad_moiselle.