czwartek, 24 stycznia 2013

Eko Trendy!


Bycie Eko jest trendem, nie można tego nie zauważyć, nawet jeśli tylko z tego powodu temat jest mniej lekceważony warto to docenić. A może właśnie,  dzięki temu ktoś zrobi krok dalej, uświadamiając sobie jak wiele można zdziałać. Wiadomą sprawą jest, że świata w pojedynkę nie zbawimy, ale nawet najmniejsze zaangażowanie w tym temacie ma wartość ogromną. Dlatego dobrze zmieniać swoje nawyki na Eko nawyki! Druga sprawą jest, że często można połączyć ekologiczne względy z ekonomicznymi czy właśnie byciem  na topie!
Chyba każda z nas ma w swoich gadżetach bawełniana torbę. Można dostać je w milionach różnych odsłon, zarówno z bardzo zabawnymi tekstami, pięknymi zdobieniami jak również te najprostsze, w kolorze brudnego beżu. Używając ich chronimy środowisko przed rozkładającymi się setki lat plastikowymi torbami, oszczędzamy kasę na tym właśnie plastiku i jesteśmy trendy!
 
letterbag.
 
Używanie miejskiej komunikacji również jest świetnym Eko pomysłem, niekoniecznie modnym :P ale  wiążącym się z oszczędnością środowiska, kasy a coraz częściej nawet czasu, zwłaszcza kiedy autobusy maja wyznaczone własne linie  na drodze, a jeśli nawet nie, to podróżując komunikacją miejska mamy czas na dobrą książkę!
A teraz coś do czego nie mogłam się długo przyzwyczaić: zakręcajmy wodę podczas mycia zębów, bo czy szum strumienia uciekającego do zlewu jest aż tak miły?
Są miliony sposobów jak niewielkim nakładem pracy doprowadzić do ogromnych zmian! Zawsze wymaga to od nas pewnego wysiłku, ale kiedy spojrzymy na to, w kontekście nieodwracalnych zmian klimatu, myślę że warto! Dlatego wyłączajmy  światła, komputery, zmieniajmy żarówki, sadźmy drzewa, kupujmy tylko to czego potrzebujemy, używajmy rowerów, doceniajmy  to, co jeszcze pozostało no i bądźmy EKOtrendy !


Mad_moisselle.